Достапни линкови

ИД ќе биде предизвик уште долго време


ИД ќе биде предизвик уште долго време
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Директорот на ЦИА Џон Бренан изјави дека екстремистичката организација Исламска држава е феномен што ќе претставува предизвик уште долго време. Тој по повод пет годишнината од убиството на лидерот на Ал Каеда Осама бин Ладен изјави дека мора да биде отстранет и лидерот на ИД Абу Бакир ал Багдади.

Категории

XS
SM
MD
LG