Достапни линкови

Мицевски - Пропонентите на власта шират магла за протестите


Нема имагинарни непријатели, нема никакви задни намери во овој протест, освен чесните намери од оваа држава и од ова општество да се направат здрави структури коишто можат слободно и нормално да се развиваат, вели Игор Мицевски од движењето Протестирам во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG