Достапни линкови

Бегалците не си одат од Идомени


Илјадници бегалци заглавени на грчката страна на граница со Македонија кај Идомени одбиваат да заминат во камповите подготвени од грчката влада. Тие велат дека остануваат во близина на границата. Во меѓувреме, во европарламентот критики за договорот меѓу ЕУ и Турција за мигрантите.

XS
SM
MD
LG