Достапни линкови

Три недели „Шарена револуција“


Три недели од таканаречената „Шарена Револуција“. Тензии, судири со полицијата, запалени слики на Претседателот. На удар на демонстрантите беа владини згради и објекти на „Скопје 2014“. Се бара оставка од Претседателот Иванов и одложување на изборите на 5 Јуни. Проестите избувнаа по одлуката за аболиција на политичари и други лица поврзани со прислушувањето.

XS
SM
MD
LG