Достапни линкови

Трамп ветува подобри односи со Русија и Кина


Доналд Трамп, водечкиот кандидат на Републиканската партија за претседателската трка изјави дека, ако биде избран, ќе работи на подобрување на односите со Русија и Кина. Во говорот посветен на неговата надворешна политика тој рече дека сојузниците на САД мора повеќе да трошат за својата одбрана.

XS
SM
MD
LG