Достапни линкови

Трамп ветува подобри односи со Русија и Кина


Трамп ветува подобри односи со Русија и Кина
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Доналд Трамп, водечкиот кандидат на Републиканската партија за претседателската трка изјави дека, ако биде избран, ќе работи на подобрување на односите со Русија и Кина. Во говорот посветен на неговата надворешна политика тој рече дека сојузниците на САД мора повеќе да трошат за својата одбрана.

Категории

XS
SM
MD
LG