Достапни линкови

Измачкани со боја портретите на Груевски и Иванов


Портретите на Никола Груевски и на претседателот Ѓорге Иванов кои беа поставени пред Владата добија различни бои. Демонстрантите од т.н. Шарена револуција фрлаа со балони со боја, а потоа запалија и фотографии од двајцата политичари. И денеска 13 ден по ред илјадници луѓе излегоа на улиците.

XS
SM
MD
LG