Достапни линкови

Шарена револуција за Груевски и за Иванов


Демонстрантите со боја ги обоија два плакати, едниот со ликот на Никола Груевски, а вториот со ликот на претседателот Ѓорге Иванов, поставени пред Владата. На тој со ликот на Груевски пишуваше „Мафија“ а на плакатот со Иванов пишуваше „Аболиција“.

XS
SM
MD
LG