Достапни линкови

Вучиќ прогласи изборна победа


Премиерот Александар Вучиќ прогласи победа на неговата Српска напредна партија на предвремените избори. Според првичните резултати, таа доби 49 насто од гласовите. Социјалистичка партија има 13 насто, а ултра националистичката Српска радикална партија влезе во парламентот со над 7 ипол насто.

XS
SM
MD
LG