Достапни линкови

Србија на предвремени избори со извесен резултат


Во Србија в недела ќе се одржат предвремени избори на кои се очекува да победи владејачката конзервативна Српска напредна партија на премиерот Александар Вучиќ. Изборите може да означат и враќање на ултранационалистите во парламентот, предводени од Воислав Шешељ.

XS
SM
MD
LG