Достапни линкови

Шарена револуција, истурена боја пред Влада


Шарена револуција, истурена боја пред Влада
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Јајца кон Владата и боја на улицата пред неа оставија демонстрантите на протестот организиран од „Протестирам“. Во близина на зградата на Европската унија дел демонстранти се туркаа со полицајци во обид да го пробијат кордонот, но не успеаја. Протестот заврши мирно.

Категории

XS
SM
MD
LG