Достапни линкови

ГДОМ - Библиска Македонија сака избори


Десетини илјади граѓани од целата земја излегоа на вечерашниот протест пред Собранието. Тие побараа избори на 5 јуни со цел окончување на политичката криза. Тие исто така бараат повлекување на аболициите за лидерот на СДСМ Зоран Заев и за поранешниот прв разузнавач Зоран Верушевски.

XS
SM
MD
LG