Достапни линкови

Длабоки разлики меѓу НАТО и Русија


Длабоки разлики меѓу НАТО и Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00

Првиот официјален состанок со рускиот пратеник во НАТО по скоро две години ја истакна длабоката поделеност меѓу Исток и Запад околу украинската криза и иднината на европската безбедност. Ова вчера го оцени генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг.

Категории

XS
SM
MD
LG