Достапни линкови

Длабоки разлики меѓу НАТО и Русија


Првиот официјален состанок со рускиот пратеник во НАТО по скоро две години ја истакна длабоката поделеност меѓу Исток и Запад околу украинската криза и иднината на европската безбедност. Ова вчера го оцени генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг.

XS
SM
MD
LG