Достапни линкови

Почна протестот пред СЈО


Неколку стотина демонстранти организирани од граѓанското движење „Протестирам“, попладнево го почнаа протестот пред Специјалното јавно обвинителство. Тие извикуваат „Нема правда нема мир“, „Робија за фашисти“, а се очекува да го продолжат протестот кон Собранието. Засега на протестите е мирно. Ова е втора недела протести по одлуката на претседателот Ѓорге Иванов за прекин на сите постапки поведени против политичари, кои се поврзани со прислушувањата.

XS
SM
MD
LG