Достапни линкови

Мигрантите во Грција заглавени во неизвесност


Скоро 50 илјади луѓе заглавени во Грција во оскудни услови се во опасност да бидат заборавени додека светското внимание е фиксирано врз договорот меѓу ЕУ и Турција, соопшти Амнести интернешнал.

XS
SM
MD
LG