Достапни линкови

Политичката борба останува на улиците


Денешните протести ги одбележа фрлањето на боја на зградата на Министерството за култура и неколку споменици дел од проектот Скопје 2014, како Трумфалната порта, споменикот Воин на коњ, споменикот на Цар Самоил. Политичка борба останува на улиците велат демонстрантите.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG