Достапни линкови

Импичмент за претседателката на Бразил


Бразилската претседателка Дилма Русеф го загуби клучното гласање во Долниот дом на парламентот за нејзин импичмент. Сега се чини дека таа ќе мора да ја напушти функцијата, потег кој би водел до крај на 13 годишното владеење на левичарската Работничка партија.

XS
SM
MD
LG