Достапни линкови

Демонстрантите пред Влада - Никола, готово е!


Неколку илјади демонстранти се пред зградата на Владата откако полицискиот кордон се повлече и им дозволи да стигнат дотаму. Повремено извикуваат „Никола готов си“, „Никола диктатор“, „Оставка“. Од присутните се апелира на мирен протест. Полицијата е зад заштитната ограда.

XS
SM
MD
LG