Достапни линкови

Нови тензии меѓу полицијата и демонстрантите


Со камења, пиротехника и тврди предмети дел од демонстрантите фрлаат кон полицијата распоредена пред полициската станица Беко во центарот на Скопје. Полицијата ја разби толпата и ги поттисна демонстрантите.

XS
SM
MD
LG