Достапни линкови

САД со осуда на македонската влада за корупција


Во новиот годишен извештај на американскиот Стејт департмент се обвинува македонската влада за неуспех целосно да го почитува „владеењето на правото“, при што се наведува високо ниво на корупција, протекција и селективни судски постапки.

XS
SM
MD
LG