Достапни линкови

Повредени и приведени демонстранти


Уапсени се неколку демонстранти и активисти, а има и повредени граѓани и новинари во обидот полицијата да ги поттисне демонстрантите кои претходно ја демолираа Народната канцеларија на претседателот Иванов, а потоа фрлаа со камења и столици и кон Министерството за правда во центарот на Скопје.

XS
SM
MD
LG