Достапни линкови

ГДОМ протестира пред Собрание


Пред Собранието попладнево се собраа луѓе во организација на ГДОМ против, како што рекоа, одлуката на претседателот Иванов да ги аболицира претседателот на СДСМ Зоран Заев и првообвинетиот во „Пуч“ Зоран Верушевски.

XS
SM
MD
LG