Достапни линкови

Границите остануваат затворени


Претседателите на Македонија, Словенија и Хрватска, Ѓорге Иванов, Борут Пахор и Колинда Грабар Китаровиќ денеска го посетија транзитниот центар „Винојуг“, каде што се сретнаа со полицајците од Словенија и Хрватска кои им помагаат на македонските безбедносни сили во справувањето со проблемот со мигрантите и бегалците.

XS
SM
MD
LG