Достапни линкови

Иванов ги прекина сите истраги и процеси против политичари


Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска изјави дека донел општ акт за прекинување на сите истраги и кривични постапки што се водат против политичарите во Македонија, кои се поврзани со политичката криза и аферата прислушување.

XS
SM
MD
LG