Достапни линкови

Иванов ги прекина сите истраги и процеси против политичари


Иванов ги прекина сите истраги и процеси против политичари
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска изјави дека донел општ акт за прекинување на сите истраги и кривични постапки што се водат против политичарите во Македонија, кои се поврзани со политичката криза и аферата прислушување.

Категории

XS
SM
MD
LG