Достапни линкови

Стотици повредени мигранти на границата со Грција


Организацијата Доктори без граници соопшти дека нејзини доброволци третирале околу 300 луѓе поради проблеми со дишењето и повреди од гумени куршуми по судирите со македонската полиција. Грција со критики за акцијата на македонската полиција.

XS
SM
MD
LG