Достапни линкови

Малески - Ова е можеби најлош момент за спорот за името


Партиите знаат да ги злоупотребуваат тие емотивни теми при изборите, како прашањето за името. Ова е можеби и најлошиот момент да се покрене тоа прашање, вели професор Денко Малески во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG