Достапни линкови

Мигрантите и Турција го губат трпението


Мигрантите од кампот што самите го изградија во близина на Идомени се судрија со полицијата во обид да ја урнат оградата на македонско грчката граница. Во меѓувреме први сомневања на Турција за договореното со ЕУ.

XS
SM
MD
LG