Достапни линкови

Обама бара акција против глобалното даночно затајување


Американскиот претседател Барак Обама изјави дека масовното протекување податоци, односно аферата наречена „Панамски документи“ е доказ дека светските лидери мора да направат повеќе во борбата против затајувањето данок.

Категории

XS
SM
MD
LG