Достапни линкови

Почна враќањето на мигрантите од Грција


Грција денеска започна да ги враќа мигрантите и бегалците во Турција според контроверзниот договор меѓу Анкара и ЕУ. Околу 750 баратели на азил чија апликација била одбиена се очекува во наредните два дена да бидат испратени од островот Лезбос во турското пристаниште Дикили.

XS
SM
MD
LG