Достапни линкови

Хајредини - Се задолжуваме зашто буџетот е во колапс


Министерот за финансии Зоран Ставрески најдобро знае дека буџетот е во колапс. Владата се задолжува зашто не може да ги подмири редовните буџетски расходи, вели поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG