Достапни линкови

Хашки трибунал: Шешељ е слободен човек


Хашкиот трибунал денеска го ослободи српскиот ултра националист Воислав Шешељ од сите девет точки на обвинението за злосторства против човештвото и за поттикнување етничко чистење во Хрватска, БиХ и Војводина. Одлуката е изречена без негово присуство пред судот, што е преседан за овој трибуналот.

XS
SM
MD
LG