Достапни линкови

„Тврдина“ - уништување докази за незаконско прислушување


„Тврдина“ - уништување докази за незаконско прислушување
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:27 0:00

Случај поврзан со незаконското следење на комуникации под името „Тврдина“ започна денеска Специјалното јавно обвинителство. Началници во УБК, поранешен министер за внатрешни работи и други службеници незаконски уништиле опрема за прислушување набрзо по објавувањето на првата опозициска „бомба“.

Категории

XS
SM
MD
LG