Достапни линкови

Ердоган во САД, несогласувањата растат


Ердоган во САД, несогласувањата растат
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган во Вашингтон ќе се сретне со американскиот потпретседател Џо Бајден, но се уште е неизвесно дали ќе има директна средба и со претседателот Барак Обама. САД и Турција не се согласуваат, меѓу другото и околу американската поддршка на курдите во Сирија.

XS
SM
MD
LG