Достапни линкови

„Тортура“ - нов случај на СЈО


Поранешниот директор на УБК и командантот на единицата Алфи се прво и второсомничени во случајот „Тортура“ за апсењето на претседателот на Обединети за Македонија за кој денеска Специјалното јавно обвинителство донесе наредба за спроведување на истражна постапка.

XS
SM
MD
LG