Достапни линкови

„Тортура“ - нов случај на СЈО


„Тортура“ - нов случај на СЈО
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:48 0:00

Поранешниот директор на УБК и командантот на единицата Алфи се прво и второсомничени во случајот „Тортура“ за апсењето на претседателот на Обединети за Македонија за кој денеска Специјалното јавно обвинителство донесе наредба за спроведување на истражна постапка.

Категории

XS
SM
MD
LG