Достапни линкови

Мирот и натаму далечна перспектива во Сирија


Долготраен мир во Сирија е далечна и неостварлива цел, велат дел од аналитичарите во таа земја. Според нив, и покрај најновото преземање на античкиот град Палмира од милитантите на ИД, сириските владини сили имаат долг пат пред да ги елиминираат терористите од Сирија.

XS
SM
MD
LG