Достапни линкови

Протести на судската администрација


Синдикатот на вработените во управата, правосудните органи и здруженија на граѓани и Здружението на судска администрација денеска протестираа за повисоки плати, различно работно време и за измени на Законот за судска служба. Повеќето не сакаат да зборуваат зошто протестираат.

XS
SM
MD
LG