Достапни линкови

Квалитетот на изборите е побитен од датумот


Квалитетот на изборите е побитен од датумот, вели германската амбасадорка во Македонија Кристине Алтхаузер во неделното интервју на Радио Слободна Европа. Таа додава дека нема многу време, а има уште многу работа за кредибилни избори.

XS
SM
MD
LG