Достапни линкови

По вчерашниот шок, Брисел се враќа во нормала


Во Белгија е прогласена три-дневна жалост за 34-те жртви и над 200 повредени во трите вчерашни експлозии во Брисел, на аеродромот и во метрото. Мерките за безбедност се подигнати на највисоко ниво. Жителите на Брисел велат дека нема да дозволат, терористите да им го одземат начинот на живот.

XS
SM
MD
LG