Достапни линкови

По вчерашниот шок, Брисел се враќа во нормала


По вчерашниот шок, Брисел се враќа во нормала
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Во Белгија е прогласена три-дневна жалост за 34-те жртви и над 200 повредени во трите вчерашни експлозии во Брисел, на аеродромот и во метрото. Мерките за безбедност се подигнати на највисоко ниво. Жителите на Брисел велат дека нема да дозволат, терористите да им го одземат начинот на живот.

Категории

XS
SM
MD
LG