Достапни линкови

Терористички напади во Брисел


Најмалку 13 луѓе загинаа, а 35 се ранети при две експлозии на аеродромот Завентем во Брисел по што следеше уште една на метро станицата Малебек во близина на европските институции во Брисел, јавија белгиските и западните новински агенции.

XS
SM
MD
LG