Достапни линкови

Терористички напади во Брисел


Терористички напади во Брисел
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Најмалку 13 луѓе загинаа, а 35 се ранети при две експлозии на аеродромот Завентем во Брисел по што следеше уште една на метро станицата Малебек во близина на европските институции во Брисел, јавија белгиските и западните новински агенции.

Категории

XS
SM
MD
LG