Достапни линкови

Експлозии во Брисел


Експлозии во Брисел
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Најмалку 10 луѓе загинаа, а неколку десетици се ранети при експлозиите на аеродромот Завентем во Брисел, јавија белгиските и западните новински агенции. Агенциите јавија дека експлозија, во меѓувреме, се слушнала и од метро станицата Малебек во близина на европските институции во Брисел.

Категории

XS
SM
MD
LG