Достапни линкови

ЕУ и Турција, договор со многу прашања


Лидерите на Европската унија се согласија да и понудат на Турција финансиски и политички отстапки ако го запре бранот мигрантите кон Грција. Тоа во Брисел ги зголеми надежите дека е можен договор за крај на мигрантската криза, но, од друга страна отвори и многу прашања.

XS
SM
MD
LG