Достапни линкови

ЕУ договорот со Турција за мигрантите зависи од Кипар


Лидерите на Европската унија денеска почнуваат тежок состанок за прифаќање на важниот договор кој начелно е постигнат со Турција за справување со мигрантската криза. Тој е доведен под прашалник откако Кипар го услови со поддршката на Анкара за мировните преговори во поделениот остров.

XS
SM
MD
LG