Достапни линкови

Уставниот суд одлучи


Уставниот суд на денешната седница, со мнозинство гласови, донесе одлука за укинување на Законот за изменување и дополнување на Законот за помилување од 2009 година. Со тоа, претседателот на државата ќе може да помилува и за изборен криминал.

XS
SM
MD
LG