Достапни линкови

„Бранители на институциите“ и полиција го чуваат Уставниот суд


Во очекување на одлуката на Уставниот суд за укинување на измените на законот за помилување неколку стотина демонстранти и денеска застанаа во како што велат одбрана на институциите. Полицијата со околопни возила го блокираше пристапот до Уставниот суд во близина на камениот мост.

XS
SM
MD
LG