Достапни линкови

Трамп и Клинтон водат, Обама критикува


Републиканецот Доналд Трамп и демократот Хилари Клинтон победија на партиските избори во неколку сојузни држави во еден од најтешките денови на гласањето за кандидати за трката за иден претседател на САД. Во меѓувреме, претседателот Барак Обама ја критикуваше кампањата.

XS
SM
MD
LG