Достапни линкови

Демонстранти пред МНТ за спас на „државата“


Пред новата зграда на Македонскиот народен театар останаа граѓанските активисти кои како што рекоа ќе бдејат за државата бидејќи таа немала веќе Устав. Истовремено граѓани се насобрани околу зградата на Судот кај чии влезови претходно поставија шатори.

XS
SM
MD
LG