Достапни линкови

Демонстрантите запрени кај Музејот на ВМРО


Илјадници демонстранти кои маршираа од Владата до Уставниот суд вечерва се запрени од полициски кордон кај Музејот на ВМРО. Пред Уставниот суд од претпладнето се поддржувачите на ГРОМ, но силното полициско присуство го оневозможи контактот меѓу двете групи.

XS
SM
MD
LG