Достапни линкови

Враќањето на мигрантите во Грција


Дел од мигрантите кои илегално влегоа во Македонија се враќаат по истиот пат назад во Грција. Велат дека биле околу илјада и петстотини кои на таков начин ја минале македонско грчката граница.

XS
SM
MD
LG