Достапни линкови

Повлекување на руските сили од Сирија


Рускиот претседател Владимир Путин им наредил на руските вооружени сили да почнат да се повлекуваат од Сирија. До ова дојде по над пет месечно нивно ангажирање за зацврстување на позицијата на претседателот Башар ал Асад.

XS
SM
MD
LG