Достапни линкови

Во напад во Анкара 34 загинати и 125 ранети


Турските власти соопштија дека најмалку 34 луѓе загинале, а 125 биле ранети во силната експлозија што вчера вечер се случи во турскиот главен град Анкара. Според турските власти постоеле солидни траги кои укажувале која терористичка организација го извршила нападот.

XS
SM
MD
LG