Достапни линкови

Во напад во Анкара 34 загинати и 125 ранети


Во напад во Анкара 34 загинати и 125 ранети
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:45 0:00

Турските власти соопштија дека најмалку 34 луѓе загинале, а 125 биле ранети во силната експлозија што вчера вечер се случи во турскиот главен град Анкара. Според турските власти постоеле солидни траги кои укажувале која терористичка организација го извршила нападот.

Категории

XS
SM
MD
LG