Достапни линкови

Трајкоска - Политичките партии станаа медиумски редакции


Дел од политичките партии ја преземаа улогата на редакции, тие формулираат и прават вести 24/7 и повеќе имаме продукција на вести од некои центри за комуникации, отколку од одредени медиуми, вели директорката на Институтот за комуникациски студии, Жанета Трајкоска.

XS
SM
MD
LG